Centrum Designu | 26.4.2017

Rozpoczęcie wystawy NIEMAPA w Centrum Designu Gdynia

Wiosna to idealny czas na rodzinne spacery, dlatego już 11 maja zapraszamy na wystawę NIEMAPA Gdynia inspirującą do świeżego spojrzenia na miasto.

Kiedy: 11.05-28.05 2017, otwarte codziennie od 11:00 do 19:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, galeria Centrum Designu Gdynia
Wstęp: wolny

NIEMAPA Gdynia, ilustrowany przewodnik po mieście zostanie przeniesiony w trójwymiarowy świat wystawy dla rodzin i dzieci. Wraz z twórcami NIEMAPY zaproszamy gdynian do spaceru po ilustrowanym mieście z jego modernistyczną architekturą, ciekawą naturą, kulturą i morzem. Wystawa jest interaktywna ale w pełni analogowa - pozwala bowiem, jak to w mieście, odkrywać zakamarki i zakątki, słuchać dźwięków, dotykać, manipulować i sprawdzać swoją wiedzę o mieście. To wystawa, która będzie prowokowała do zabawy, rozmów, opowieści i wspólnych rodzinnych działań.

- NIEMAPA stara się wychwycić najbardziej charakterystyczne widoki czy zjawiska i pokazać je mieszkańcom po to, żeby zainspirować do kolejnych spacerów i przyglądania się Gdyni bo to niezwykłe miasto - mówią autorki wystawy, Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt.

Zwiedzający będą mogli m.in. rozwiązać quiz o modernizmie, zrobić sobie zdjęcie na ściance w Centrum Filmowym, poprowadzić kuter, czy zaaranżować piknik. Rodziny wspólnie ułożą zdanie z gdyńskimi słowami, poszukają śledzi i przyjrzą się Gdyni ze wszystkich stron. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty i animacje dla grup szkolnych i przedszkolnych. Serdecznie zapraszamy do galerii Centrum Designu Gdynia, które, obok Miasta Gdynia i PPNT Gdynia są współorganizatorami wystawy.

Szczegółowe informacje o warsztatach towarzyszących wystawie NIEMAPA dostępne na stronie: http://centrumdesignu.gdynia.pl/pl/event/niemapa-w-centrum-designu-gdynia.html