Centrum Designu | 5.9.2018

Weź udział w projekcie unijnym i dołącz do międzynarodowej sieci

Projekt Creative Traditional Companies Cooperation to idea skupiająca partnerów i interesariuszy z 5 krajów, którzy chcą zwiększyć potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw.

Partnerzy z: Polski, Niemiec, Szwecji, Litwy i Danii,  chcą zwiększyć potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw poprzez, szkolenia i wydarzenia podnoszące kompetencje dzięki współpracy sektora tradycyjnego z kreatywnym oraz tworzenie sieci kooperacji. 

Możesz wziąć udział w projekcie, jeśli:

 • jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą,
 • posługujesz się językiem angielskim,
 • należysz do sektora przemysłu tradycyjnego (transportu morski oraz budowa statków, odnawialna produkcja energii, turystyka morska
 • należysz do sektora kreatywnego (design, architektura, marketing i reklama, oprogramowanie, projektowanie gier),
 • działasz w województwie pomorskim,
 • chcesz zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną oraz umocnić wizerunkiem firmy,
 • jesteś otwarty, aby odkrywać regiony i poznawać kulturę w ramach współpracy międzysektorowej z Danią, Niemcami, Litwą i Szwecją.

Co możesz zyskać:

 1. Pozycjonowanie instytucji na Interaktywnej Mapie projektu (www.movecreative.eu)
  Mapa projektu CTCC jest narzędziem online skupiającym instytucje zaangażowane we współpracę międzysektorową. Platforma pozwala zaistnieć na międzynarodowym forum oraz pozyskać partnerów zarówno z sektora tradycyjnego, jak i kreatywnego.

 2. Udział w Kongresie Kreatywnym w Szczecinie | 9-11 października 2018
  Udział w anglojęzycznym wydarzeniu dotyczącym podnoszenia kompetencji przedsiębiorstw sektora tradycyjnego oraz kreatywnego poprzez współpracę z wykwalifikowanymi ekspertami:
  Lynne Elvis – specjalista ds. Zarządzania projektami oraz Zrównoważonego projektowania o 20-letnim doświadczeniu. Specjalizuje się w wyjaśnianiu celów strategicznych, ułatwianiu udanego projektu oraz utrzymywaniu pozytywnych relacji biznesowych.
  Itziar Pobes Gamarra – ekspert o wieloletnim doświadczeniu w zakresie projektowania dla zrównoważonego rozwoju
  Marc Garcia Fortuny – współzałożyciel We Question Our Project, firmy konsultingowej zajmującej się projektowaniem usług w Barcelonie. Współpracuje z firmami i organizacjami non-profit w realizacji projektów lokalnych, regionalnych i europejskich. 

 3. Udział w szkoleniu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia | kwiecień 2019
  Szkolenie ma na celu pogłębienie kompetencji Przedsiębiorstw w zakresie wykorzystywania innowacyjnych narzędzi projektowania usług, produktów lub struktur organizacyjnych. Szkolenie pozwala na współdziałanie z kreatywnymi ludźmi i wybitnymi ekspertami. Zainteresowane przedsiębiorstwa wspierać będziemy w procesie tworzenia wartości dla klienta oraz przeprowadzimy ocenę ich potrzeb. Ułatwimy nawiązanie oraz kontynuację współpracy ze specjalistami z branży kreatywnej.

  Udział w Projekcie jest bezpłatny, a organizatorzy pokrywają koszty przejazdów oraz noclegów. Wszystkie wydarzenia w projekcie będą odbywać się w języku angielskim.

  WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
  Jeżeli reprezentujesz sektor tradycyjny wejdź tutaj.
  Jeżeli reprezentujesz sektor kreatywny wejdź tutaj.

  Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.09.2018.
  Pytania prosimy kierować na adres: k.skrzypik@ppnt.gdynia.pl

  PRZECZYTAJ REGULAMIN

Realizację projektu zaplanowano na lata 2017-2020
Budżet projektu: 1 583 075 €
Projekt CTCC jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Interreg Południowy Bałtyk.