Centrum Designu | 30.5.2016

Gdynia Kreatywna 2 – zgłoś się do końca maja

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji projektu GDYNIA KREATYWNA. Na zgłoszenia przedsiębiorców działających w branży kreatywnej organizatorzy czekają do końca maja.

Gdynia Kreatywna to projekt wspierający przedsiębiorczość osób działających w branżach kreatywnych. Tegoroczna, druga edycja, ma być rozwinięciem i uzupełnieniem działań realizowanych w ramach projektu rok temu.

Do udziału w projekcie zgłaszać się mogą osoby prowadzące działalność gospodarczą w sektorze kreatywnym, w obszarach: projektowanie mody, biżuterii, dodatków i butów, design użytkowy, w tym: meble, elementy wyposażenia wnętrz oraz inne małe formy użytkowe. Działalność powinna być prowadzona na terenie Gdyni nie dłużej niż 3 lata. 

Projekt Gdynia Kreatywna 2 składa się z dwóch niezależnych etapów. W etapie pierwszym z nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie 6 firm, które otrzymają wsparcie mentoringowe i opiekę marketingową studia kreatywnego. Drugi, równoległy etap, polegać będzie na organizacji tzw. speed dates, czyli szybkich biznesowych randek – najbliższe planowane są w lipcu z mentorami. W ramach etapu drugiego odbędą się także speed dates dla przedsiębiorców z branży kreatywnej. Będą to otwarte spotkania skierowane do wszystkich osób działających lub planujących prowadzenie działalności gospodarczej w branży kreatywnej.

– Rok temu do projektu zgłosiło się kilkaset młodych przedsiębiorców z Gdyni. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe – mówi Monika Antkowiak z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. – Naszym celem jest przekazanie uczestnikom projektu maksymalnej dawki bardzo konkretnej, merytorycznej wiedzy i narzędzi umożliwiających praktyczne wsparcie prowadzonego przez nich biznesu.

Projekt Gdynia Kreatywna 2 realizowany będzie w okresie od maja do grudnia 2016 roku. Udział w nim jest bezpłatny. Kartę zgłoszenia uczestnika pobrać można ze strony www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl .

Zgłoszenia do Projektu można przekazywać do dnia 31.05.2016 r. w następujący sposób:
– osobiście pod adresem: Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 24, Gdynia lub
– drogą mailową na adres: gcwp@gdynia.pl lub
– przesyłką pocztową na adres: Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia (decyduje data wpływu przesyłki do siedziby Organizatora).