Centrum Designu | 14.12.2017

Festiwal Gdynia Design Days z prestiżową nagrodą Design Alive Awards 2017

Kapituła konkursu organizowanego przez magazyn Design Alive nagrodziła tytułem Stratega Roku Ewę Janczukowicz-Cichosz i Paulinę Kisiel za organizację jubileuszowej edycji największego letniego wydarzenia dla branży kreatywnej w Polsce - festiwalu GDD

Wręczenie statuetek odbyło się 13 grudnia w Warszawie.

Kapituła konkursu Design Alive Awards już po raz szósty wybrała Kreatora, Stratega oraz Animatora Roku. Organizatorzy nagrodzili laureatów za świadome, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób współtworzących: marki, produkty, usługi, przestrzenie oraz wydarzenia, w tym osób animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.

Nagrody Design Alive Awards uznane są za „polskie Oscary designu”.

W tym roku tytuł Stratega Roku trafił do wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia - Ewy Janczukowicz-Cichosz i kierownik festiwalu Gdynia Design Days - Pauliny Kisiel, odpowiedzialnych za koncepcję, program i rozwój tego gdyńskiego wydarzenia. Jury zwróciło szczególną uwagę, na jakość i wysoki poziom merytoryczny działań zespołu Centrum Designu, koordynującego festiwal z ramienia PPNT Gdynia. Doceniona została jubileuszowa edycja GDD, ze względu na zaprezentowanie wszechstronności wzornictwa – od kreacji, przez produkcję, trendy, biznes, po świetnie przemyślane aktywności dla dzieci.

Na uroczystej gali w warszawskiej willi Biała wręczono sześć nagród. Przy czym, aż dwie z trzech głównych powędrowały do Gdyni. Dwie statuetki w kategorii Animator Roku otrzymał Jacek Wielebski z Traffic Design Gdynia. To szczególne wyróżnienie jest dowodem ogromnego zaangażowania gdyńskiego środowiska w propagowanie dobrego projektowania i upowszechnianie wiedzy o designie.

Pełna lista laureatów DAA: www.designalive.pl/znamy-laureatow-design-alive-awards-2017-2

Fot. Marek Swoboda, Deasign Alive.