startup zone

PPNT Gdynia to środowisko rozwoju

startup zone

To przytulna przestrzeń do pracy (w budynku IV), a zarazem kreatywne, inspirujące się wzajemnie środowisko młodych przedsiębiorców, które sprzyja wymianie doświadczeń i rozwojowi.

coworking

Tworzysz startup? Jesteś freelancerem? A może studiujesz lub dopiero rozwijasz swój pomysł na biznes? W Strefie Startup znajdziesz coś dla siebie.

Oferujemy:

Czekamy na osoby z branż: ICT, automatyki, robotyki, biotechnologii, ochrony środowiska oraz przemysłów kreatywnych, m.in. designu, wzornictwa przemysłowego, multimediów, czy architektury.
 • dostęp do biurka 24/7
 • przyjazny cenowo abonament z rozliczeniem za godziny
 • wsparcie merytoryczne: indywidualne konsultacje pomysłów na biznes, konsultacje w Regionalnym Ośrodku Informacji Patentowej, gwarancja udziału w naszych warsztatach z zakresu komunikacji, sprzedaży, projektowania produktów i usług, modelu biznesowego, UX, aspektów prawnych i wielu innych
 • dostęp do infrastruktury biurowej (drukarka, skaner, ksero, komputer) i internetu do 120 Mb/s
 • wygodna lokalizacja (1 minuta pieszo od przystanku autobusowego Centrum Nauki Experyment, 4 minuty od stacji SKM Gdynia Redłowo)

poznaj naszych coworkerów

poznaj naszych coworkerów
poznaj naszych coworkerów

Dokumenty do pobrania

spotkania i warsztaty

 • User Experience oraz Service Design

  Dobrze zaprojektowane wrażenia użytkownika produktu/usługi pomagają zdobyć wiernych klientów. Na warsztatach i prelekcjach w Strefie UX zgłębiamy User Experience. Wiedzę tę wykorzystujemy podczas Miejskiego Service Designu, tworząc projekty wspierające lokalną społeczność. Działamy także globalnie, biorąc udział w Global Service Jam – światowym maratonie projektowania usług.

 • Konsultacje indywidualne i Office hours

  Omów swój problem biznesowy z doświadczonymi mentorami na indywidualnych konsultacjach dla małych firm i początkujących startupów. W każdy pierwszy czwartek miesiąca możesz skonsultować swój projekt z przedstawicielem funduszu Alfabeat.

 • JAMy - banżowe maratony biznesowe

  Na weekendowych, branżowych maratonach biznesowych wprowadzimy Cię w świat biznesu i przekażemy praktyczną wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej firmy.

 • Warsztaty i prelekcje

  Małe firmy i startupy, stawiające pierwsze kroki w biznesie, zapraszamy na spotkania wprowadzające w świat biznesu.

 • Strefa Naukowca

  Chcesz dowiedzieć się, jak możesz skomercjalizować swoje badania? Zapraszamy na spotkania dotyczące pozyskiwania partnerów biznesowych, finansowania innowacji i rozpoczynania działalności związanej z zaawansowanymi technologiami.

 • Strefa Studenta

  W luźnej atmosferze rozmawiamy na tematy związane z karierą i przedsiębiorczością. Prowadzimy Program Ambasadorów Strefy Startup.

 • Program Akceleracji Startups Wanted

  Dla osób rozwijających swoje pomysły biznesowe przygotowaliśmy Program Akceleracji Startups Wanted, wspierający projekty we wczesnej fazie rozwoju.
  Przez 3 miesiące Uczestnicy programu biorą udział w serii warsztatów i konsultacji. Uczestniczą w zajęciach dotyczących m.in. rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego. Prace warsztatowe kończy tzw. Demo Day, podczas którego niezależni eksperci udzielają ostatnich wskazówek i wybierają projekty, które są gotowe zaprezentowania inwestorom.
  Zobacz szczegóły programu [link]

 • dla studentów

  W jaki sposób odnaleźć się na rynku pracy? A może jednak rozpocząć od własnego biznesu? Co się kryje pod hasłem „dobra prezentacja”? A także – co robić, aby ustrzec się błędów? Brzmi poważnie? W Strefie Startup Gdynia udowadniamy, że także do tematu kariery i przedsiębiorczości można podejść na luzie.
  Strefa Studenta to cykl spotkań otwartych dla wszystkich studentów. Zapraszamy na nie ekspertów z dziedzin, które interesują uczestników. Zachęcamy także studentów, żeby zabierali głos, chwalili się swoimi projektami i dzielili wiedzą.

  Jeśli działasz w kole naukowym lub organizacji studenckiej, masz w sobie żyłkę organizatora lub pomysł na realizację konkretnej konferencji studenckiej lub warsztatów, zostań ambasadorem Strefy Startup Gdynia i włącz się w organizowanie spotkań. Specjalnie dla ambasadorów organizujemy warsztaty z komunikacji, promocji i zarządzania projektami oraz indywidualne konsultacje z wybranymi ekspertami.

poznaj naszych ambasadorów

poznaj naszych ambasadorów
poznaj naszych ambasadorów

konkurs o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

 • O konkursie

 • Kapituła

 • Regulamin

 • Laureaci

dla środowisk naukowych

Prowadzisz badania naukowe i chcesz je skomercjalizować? Wypracowałeś/łaś nowe rozwiązanie technologiczne i chcesz je wdrożyć na rynek? A może jesteś przedsiębiorcą poszukującym współpracy z naukowcami? Zapraszamy na spotkania tematyczne, przeznaczone dla branż B+R, na których łączymy świat nauki i biznesu.

Dowiesz się m.in.:

 • jak wdrażać i komercjalizować nowoczesne technologie na rynku,
 • gdzie szukać partnerów,
 • jak pozyskać kapitał na rozwój i zakup technologii,
 • jak chronić prawa własności intelektualnej.

Współpracujemy z instytucjami wspierającymi i promującymi przedsiębiorczość oraz rozwój innowacyjnych przedsięwzięć. Mamy aktualne informacje o ofertach, organizowanych konferencjach i konkursach. Zapewniamy wsparcie doradcze i informacyjne. Możesz także skorzystać z usług Informacji Patentowej, który doradzi Ci w zakresie ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych

Program Akceleracji Startups Wanted

 • Wciąż brakuje Ci czasu, żeby skupić się w 100% na nowym pomyśle biznesowym? W Waszej firmie kiełkuje pomysł na nowy produkt? A może już coś opracowaliście ze znajomymi, a teraz nadszedł czas, żeby pójść o krok dalej? Dosyć odkładania!

  Startups Wanted to program wspierający projekty we wczesnej fazie rozwoju. Przez 3 miesiące Uczestnicy programu biorą udział w serii warsztatów i konsultacji. Pod okiem ekspertów i praktyków biznesu dopracowują swoje produkty lub usługi. Uczestniczą w zajęciach dotyczących m.in. rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji i modelu biznesowego.
  Prace warsztatowe kończy prezentacja projektów podczas tzw. Demo Day. Niezależni eksperci udzielają wówczas ostatnich wskazówek i wybierają pomysły, które są ich zdaniem gotowe do przedstawienia inwestorom. Wybrańcy otrzymują możliwość prezentacji swoich projektów podczas spotkania „Tête à tête z inwestorami”.

Dokumenty do pobrania

kontakt

Strefa Startup
+48 58 880 81 72
startup@ppnt.pl