strefa startup

Rozwijaj z nami swój pomysł biznesowy

strefa startup

To przytulna przestrzeń do pracy, a zarazem kreatywne, inspirujące się wzajemnie środowisko młodych przedsiębiorców

coworking

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie chcesz jeszcze wynajmować biura? Pomyśl o coworkingu w Strefie Startup. Znajdziesz tu wygodne miejsce do pracy w otoczeniu innych startupów i firm parkowych.

Oferujemy:

Czekamy na osoby z branż: ICT, automatyki, robotyki, biotechnologii, ochrony środowiska oraz przemysłów kreatywnych, m.in. designu, wzornictwa przemysłowego, multimediów, czy architektury.
 • dostęp do biurka 24/7
 • przyjazny cenowo abonament z rozliczeniem za godziny
 • wsparcie merytoryczne: indywidualne konsultacje pomysłów na biznes, konsultacje w Regionalnym Ośrodku Informacji Patentowej, gwarancja udziału w naszych warsztatach z zakresu komunikacji, sprzedaży, projektowania produktów i usług, modelu biznesowego, UX, aspektów prawnych i wielu innych
 • dostęp do infrastruktury biurowej (drukarka, skaner, ksero, komputer) i internetu do 120 Mb/s
 • wygodna lokalizacja (1 minuta pieszo od przystanku autobusowego Centrum Nauki Experyment, 4 minuty od stacji SKM Gdynia Redłowo)

poznaj nasz coworking

poznaj nasz coworking
poznaj nasz coworking
poznaj nasz coworking

spotkania i warsztaty

 • User Experience oraz Service Design

  Dobrze zaprojektowane wrażenia użytkownika produktu/usługi pomagają zdobyć wiernych klientów. Na warsztatach i prelekcjach w Strefie UX zgłębiamy User Experience. Wiedzę tę wykorzystujemy podczas Miejskiego Service Designu, tworząc projekty wspierające lokalną społeczność. Działamy także globalnie, biorąc udział w Global Service Jam – światowym maratonie projektowania usług.

 • Konsultacje indywidualne

  Omów swój problem biznesowy z doświadczonymi mentorami na indywidualnych konsultacjach dla małych firm i początkujących przedsiębiorców.

 • Spotkania dla branży B+R

  Chcesz dowiedzieć się, jak możesz skomercjalizować swoje badania? Zapraszamy na spotkania dotyczące pozyskiwania partnerów biznesowych, finansowania innowacji czy rozpoczynania działalności związanej z zaawansowanymi technologiami.

 • JAMy - banżowe maratony biznesowe

  Ich celem jest wprowadzenie w świat biznesu i przekazanie praktycznej wiedzy niezbędnej przy prowadzeniu własnej firmy. Każdy maraton zorientowany jest na inną branżę (np. kreatywną, life science, IT, ochronę środowiska, inżynierii). Dzięki temu warsztaty są dostosowane do potrzeb i specyfiki konkretnej branży.

 • Warsztaty i prelekcje

  Małe firmy i startupy, stawiające pierwsze kroki w biznesie, zapraszamy na spotkania wprowadzające w świat biznesu.

 • BusinessLab <26

  W jaki sposób odnaleźć się na rynku pracy? A może jednak rozpocząć od własnego biznesu? Co się kryje pod określeniem „dobra prezentacja”? Finalnie – co robić, aby ustrzec się błędów? Brzmi poważnie? W Strefie Startup Gdynia udowadniamy, że do tematu kariery i przedsiębiorczości można także podejść na luzie.

   

  Cykl BusinessLab <26 to warsztaty otwarte dla wszystkich osób poniżej 26 roku życia. Zapraszamy na nie ekspertów z dziedzin, które interesują uczestników naszych spotkań. Zachęcamy także, by głos zabierali sami uczestnicy, chwaląc się swoimi projektami i dzieląc swoją wiedzą.

   

  W czasie warsztatów uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o wiele nowych, praktycznych zagadnień oraz narzędzi, niezbędnych do rozwijania pomysłów biznesowych. Poznają również ludzi, którzy tak jak oni, mają w sobie nutkę biznesowego zacięcia. A jak wiadomo, jednym z czynników sukcesu startupu jest jego zespół.

   

 • Program akceleracji Startups Wanted

  Dla osób rozwijających swoje pomysły biznesowe przygotowaliśmy program akceleracji Startups Wanted, wspierający projekty we wczesnej fazie rozwoju.
  Przez 3 miesiące Uczestnicy programu biorą udział w serii warsztatów i konsultacji. Uczestniczą w zajęciach dotyczących m.in. rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego. Prace warsztatowe kończy tzw. Demo Day, podczas którego niezależni eksperci udzielają ostatnich wskazówek i wybierają projekty, które są gotowe zaprezentowania inwestorom.
  Zobacz szczegóły programu [link]

wydarzenia

 • 27.01
  16:00

  budynek III, Centrum Nauki Experyment

  Science Cafe - "Po co komu ZOO?"

  Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza na spotkanie dla dorosłych z cyklu Science Cafe.

 • 31.01
  17:00

  budynek III, coworking

  Jakie treści przyciągną klientów? | Strefa Contentu

  Przy wszechobecnym zalewie reklam wokół nas coraz trudniej jest walczyć o uwagę klienta. Początkujący przedsiębiorcy rzadko mają wielkie budżety na wydatki marketingowe, więc szukają jak najtańszych rozwiązań. Odpowiedzią na ich potrzeby może być content marketing.

 • 29.01
  16:00

  budynek III, coworking

  Projektowanie makiet – wyobrażenia vs. rzeczywistość | Strefa UX

  Chcesz zdobyć praktyczną wiedzę na temat projektowania makiet? Zastanawiasz się, jak w rzeczywistości przebiega proces tworzenia ekranów dla klienta? Oczekujesz prawdziwej pracy zespołowej? Te warsztaty są dla Ciebie!

 • 22.01
  09:30

  budynek III, coworking

  Action Learning – sesja demo

  Jak pracować z zespołem nad rozwiązaniem problemu czy wyzwania, jednocześnie rozwijając kompetencje interpersonalne jego członków? Przyjdź na spotkanie i poznaj Action Learning.

   

   

 • 22.01
  16:00

  budynek III, coworking

  Budowanie marki osobistej

  Tworzenie marki osobistej to nie tylko profesjonalne zdjęcie biznesowe czy dbanie o profile w mediach społecznościowych. W ten sposób można dbać o rozpoznawalność, ale tworzenie wizerunku eksperta to coś więcej.

 • 23.01
  08:00

  budynek III, pokój H1.31

  Bezpłatne konsultacje rzecznika patentowego

  Na pytania dotyczące prawa własności przemysłowej odpowie specjalistka od ochrony wynalazków i wzorów przemysłowych.

 • 20.12
  10:00

  budynek III, coworking

  Dzień otwarty - przetestuj coworking w Strefie Startup

  Pracujesz w domu? Zastanawia Cię, jak to możliwe, że praca przeciąga się do późnych godzin wieczornych? Sprawdź swoją efektywność poza domem i przetestuj nasz coworking podczas dnia otwartego w Strefie Startup!

 • 11.12
  17:00

  budynek III, sala F/H

  Myślenie wizualne od podstaw | Strefa Contentu

  Rysować każdy może – nie tylko ilustrator, ale też sprzedawca lub przedsiębiorca. Myślenie wizualne przydaje się w komunikacji, sprzedaży, nauce, marketingu oraz podczas spotkań biznesowych.

 • 13.12
  17:00

  budynek III, sala F/H

  Axure dla początkujących | Strefa UX

  Oczekujesz praktycznych warsztatów, podczas których poznasz podstawowe elementy programu Axure? Chcesz dowiedzieć się jak rysować proste strony www? Zapraszamy na warsztaty!

 • 12.12
  16:30

  budynek III, sala G

  W kosmos bez paszportu | Strefa Nauki

  Jeśli wydaje Ci się, że wizja skolonizowania innych planet Układu Słonecznego jest mało realna, wpadnij na spotkanie z Agnieszką Elwertowską, która opowie, jak wyjechała na wakacje z misją na Marsa.

 • 27.11
  17:30

  budynek III, sala F/H

  Uporządkuj architekturę informacji. Warsztaty z cardsortingu | Strefa UX

  kiedy: 27.11.2018 (wtorek) w godz. 17:30-20:00

  gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala F/H

  wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://strefauxcardsorting.evenea.pl/

   

  Właściwa architektura informacji jest ważnym składnikiem sukcesu stron lub sklepów internetowych. Dobrze zaprojektowana pozwala użytkownikom odnaleźć to, po co przyszli.

  Warsztat odbywa się w ramach comiesięcznego cyklu Strefa UX – warsztatów i prelekcji dla osób zainteresowanych tematyką projektowania produktów i usług zorientowanych na użytkownika.

  Dla kogo?

  Dla wszystkich interesujących się użytecznością, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują narzędzi UX umożliwiających uporządkowanie i ułożenie produktów cyfrowych w logiczną strukturę. Także dla małych przedsiębiorców, którzy chcieliby ułatwić użytkownikom znajdowanie informacji na ich stronie.

   

  Czego się dowiesz?

  – czym zajmuje się architekt informacji

  – jak ważny jest kontekst użycia w budowaniu nawigacji (oraz wyszukiwarki, czy filtrów)

  – jak budować strukturę strony i tworzyć zrozumiałe adresy (linki)

  – jakie typy nawigacji stosować w wybranych przypadkach

  – umiejętność przeprowadzenia warsztatów cardsortingu, w tym wiedza na temat etykietowania i nazewnictwa

   

  Dlaczego warto?

  W ramach warsztatu sprawdzisz w praktyce układanie architektury, zarówno na formach mniejszych (np. formularze, ankiety), jak i większych (np. dla sklepu). Przetestujesz układanie struktury za pomocą metody sortowania kart (card sortingu). Zobaczysz też, jak ważny jest język – umiejętność pisania zrozumiałych dla użytkownika nazw etykiet, działów czy stron.

   

  Prowadzący

  Jakub Połomski – Product Designer w firmie EasySend. Poprzednio product manager, web designer, freelancer. Mediator użytkowników i biznesu. Poszukuje rozwiązań, które może zaakceptować każda strona.

 • 22.11
  13:00

  budynek III, sala F/H

  Poznaj design thinking w praktyce

  Sprawdź jak możesz wykorzystać design thinking w Twojej firmie i zainspiruj się do działania.

  kiedy: 22.11.2018 (czwartek), 13:00-16:00

  gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala FH

  wstęp wolny, wymagana rejestracja: https://dt0.evenea.pl/

  Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/343680253073186/  

   

  Podczas 3-godzinnych warsztatów będziemy pracować w grupach i poznasz metodę design thinking i jej narzędzia w praktyce. Pracując nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Testowanie! Będzie nie tylko myślenie głową ale też… rękoma!

  Co dają warsztaty?

  • Inspirują do pracy metodą design thinking
  • Pokazują, jak szybciej szukać rozwiązań
  • Pozwalają spojrzeć na wyzwania z innej perspektywy,
  • Pokazują znaczenie empatii i badania użytkowników w procesie tworzenia nowych rozwiązań

  Dla kogo?

  – dla każdego, kto chce poznać metodę design thinking

  – dla przedsiębiorców i startupów

  – dla poszukujących ciekawych metod pracy i rozwiązywania problemów

   

  Warsztaty poprowadzi Sara Kapela – moderatorka procesów design thinking i budowania strategii komunikacji dla marki.

  Prowadzi Kurs Moderatora Design Thinking w całej Polsce, współprojektowała i rozwijała nowe produkty, m.in. Kurs K3, Kurs DT Online. Na co dzień realizuje projekty z klientami z MŚP, korporacji czy instytucji. Pracuje w obszarach dotyczących komunikacji marki, szukania nowych rozwiązań z różnych obszarów – rozwoju nowego produktu, usługi, budowy nowego działu, rekrutacji czy pomysłu na nowe modele biznesowe. Warsztaty i procesy design thinking prowadziła dla m.in. PwC, Sokołów, PZU, Cognifide, Miasto Warszawa, Selena, IKEA, Black Red White, Metlife, Capgemini, Primavika, Poli, BabyOno, Formo. Wierzy, że design thinking ma realny wpływ na to jak podchodzimy do wyzwań.

 • 13.11
  14:00

  budynek III, sala A (kinowa)

  W kosmos bez paszportu | Strefa Nauki

  kiedy: 13.11.2018 (wtorek), 14.00-16.00
  gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala A (kinowa)
  wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://wkosmosbezpaszportu.evenea.pl/ 
  wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2242323232714936/ 

   

  Jeśli wydaje Ci się, że wizja skolonizowania innych planet Układu Słonecznego jest mało realna, wpadnij na spotkanie z Agnieszką Elwertowską, która opowie, jak wyjechała na wakacje z misją na Marsa.

   

  Myśląc o misjach kosmicznych oraz centrach treningowych dla kosmonautów, od razu przychodzą na myśl ośrodki badawcze NASA lub ekspedycje wyruszające na Międzynarodową Stację Kosmiczną z terenów Rosji. Mało kto wie, że w Polsce również można wziąć udział w projektach badań kosmicznych – między innymi w misji symulującej kolonizację Marsa.

  Agnieszka Elwertowska, studentka Politechniki Gdańskiej, miała okazję niedawno wziąć udział w takiej misji w bazie marsjańsko-księżycowej LUNARES w Pile. Na spotkaniu w Strefie Nauki opowie, jak do tego doszło, jak wyglądał proces rekrutacji do udziału w projekcie oraz co robiła podczas dwóch tygodni symulacji.

  Jeśli i Tobie marzy się praca kosmonauty, pasjonujesz się badaniem gwiazd i nurtują Cię pytania: „jak się żyje na innej planecie?” – koniecznie wpadnij na najbliższe spotkanie w Strefie Nauki.

  Czego się dowiesz?
  – czy da się polecieć na Marsa, nie opuszczając Polski?
  – jak zacząć działać w przemyśle kosmicznym?
  – jakie możliwości dają polskie projekty badawcze?

  Dla kogo?
  Na spotkanie zapraszamy każdego, kto interesuje się badaniami kosmicznymi, polskimi projektami naukowymi.
  Spotkanie poprowadzi Agnieszka Elwertowska jest studentką Automatyki i Robotyki Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej. W ramach stażu w firmie Blue Dot Solutions projektuje misję balonową. Poza tym jest członkiem projektu HEDGEHOG – eksperyment mierzący drgania oraz przepływ ciepła wewnątrz rakiety w marcu 2019 roku poleci w kosmos. W dodatku w sierpniu 2018 roku jako analogowy astronauta brała udział w misji ARES III w bazie marsjańsko-księżycowej LUNARES w Pile.

 • 15.11
  10:00

  budynek III, coworking

  Dzień otwarty - przetestuj coworking w Strefie Startup

  Kiedy: 15.11.2018 (czwartek), godz. 10.00-18.00

  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

  Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://dzienotwarty11.evenea.pl/ 

   

  Oferujemy cichą i przytulną przestrzeń do pracy, z wyposażonym stanowiskiem pracy, dostępem do szybkiego Internetu i całą listą dodatkowych korzyści. To świetne miejsce, by w skupieniu wykonać swoje zadania i zyskać czas na inne przyjemności.

  Przetestuj bezpłatnie naszą przestrzeń podczas dnia otwartego i zobacz, jak się u nas pracuje.

  Zapraszamy do nas szczególnie osoby działające w branży kreatywnej, ICT, biotechnologii, ochronie środowiska. Oferujemy cichą i przytulną przestrzeń do pracy, z wyposażonym stanowiskiem pracy, dostępem do Internetu, drukarki, i z bonusem w postaci merytorycznego wsparcia Twojego pomysłu biznesowego.

 • 15.11
  17:00

  budynek III, sala F/H

  Nie daj się hejterom! | spotkanie dla młodzieży

  Kiedy: 15.11.2018 (czwartek), 17:00-18:30
  Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala F/H
  Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://niedajsiehejterom.evenea.pl/ 

   

  Obraźliwe i wulgarne komentarze to codzienność dla internautów. Jesteśmy przyzwyczajeni do anonimowych trolli, którzy uchodzą za bezkarnych. Ale czy musimy się tylko temu bezradnie przypatrywać?
  Granica między hejtem a konstruktywną krytyką jest cienka. Jak sobie z nimi radzić i jak wyciągać z nich wnioski? Zapraszamy na spotkanie dla młodzieży, na którym odpowiemy na te i wiele innych trudnych pytań.

  Czego się dowiesz?
  Jak reagować na negatywne komentarze – kasować czy odpowiadać?
  Kiedy krytyk staje się hejterem lub trollem?
  Czy warto walczyć z trollem?

  Dla kogo?
  Na spotkanie zapraszamy młodzież, która chce dowiedzieć się jak reagować na hejt w internecie.
  Spotkanie poprowadzi Karolina Wenskowska – koordynatorka spotkań dla początkujących przedsiębiorców w Strefie Marki, gdzie poruszane są tematy marketingu, identyfikacji wizualnej, a także warsztatów dla studentów. Jak na absolwentkę bohemistyki i dyplomacji publicznej przystało wierzy, że każdy kryzys można rozwiązać odpowiednią dozą czeskiego humoru.

 • 13.11
  17:00

  budynek III, sala F/H

  Strefa Contentu # 3 | Zbuduj samodzielnie stronę na Wordpressie

  Kiedy: 13.11.2018 (wtorek), godz. 17:00 – 20:00

  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H

  Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://strefa-contentu3.evenea.pl/

  Warsztaty skierowane są do osób początkujących, które chcą założyć swoją własną stronę www lub bloga. Podczas warsztatów zainstalujemy WordPressa na lokalnym serwerze. Zaprojektujemy swoją stronę oraz wybierzemy motyw. Dostosujemy menu oraz wygląd strony do indywidualnych potrzeb (strona firmowa, blog itp). Stworzymy pierwsze treści oraz dodamy multimedia i wtyczki.

   

  Na spotkanie zapraszamy każdego, kto tworzy swoje teksty lub treści i udostępnia je w internecie, pracowników działu marketingu i przedsiębiorców, myślących o samodzielnym stworzeniu swojej strony.

   

  Podczas warsztatów będziemy pracować na serwerze lokalnym. Każdy uczestnik warsztatu powinien przyjść z własnym laptopem oraz zainstalowanym programem MAMP (instrukcję, jak to zrobić, uczestnicy otrzymają na maila).

   

  Jeżeli masz już wykupiony hosting, możesz zainstalować WordPressa na tym hostingu i na nim pracować podczas warsztatów. Pamiętaj tylko, żeby zainstalować najnowszą wersję WordPressa!

   

  Prowadząca: Katarzyna Gajewska

  Absolwentka kulturoznawstwa, wiele lat związana z trzecim sektorem, w życiu zawodowym zajmowała się wspieraniem startupów i początkujących przedsiębiorców w PPNT Gdynia. Obecnie prowadzi trójmiejski oddział Szkoły Programowania Coders Lab. Koordynatorka spotkań WordCamp Gdynia oraz WordUp Trójmiasto. Prowadzi bloga gajapisze.pl. Pasjonuje ją branża IT, WordPress oraz MCU i Gwiezdne Wojny.

 • 14.11
  17:30

  budynek III, sala F/H

  Kariera Developera #5

  Kiedy: 14.11.2018 (środa), godz. 17:30-20:30

  Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, piętro I, sala F/H

  Wstęp: wolny, obowiązują zapisy: https://kariera-developera5.evenea.pl/ 

   

  Coders Lab – Szkoła IT oraz Strefa Startup Gdynia zapraszają na piąte spotkanie w ramach cyklu pt. Kariera Developera. Jest to inicjatywa integrująca branżę IT oraz HR.

  Jej celem jest umożliwienie rozwoju osobom na początkowym etapie kariery (studenci ostatnich lat studiów, absolwenci), które stawiają swoje pierwsze kroki w IT. Spotkania dedykowane są osobom, które dopiero planują wkroczyć na ścieżkę IT i planują karierę jako programiści, project managerowie, specjaliści UX i inni.

   

  Program spotkania:

  17:30-18:10 – Cyberbezpieczeństwo – wyzwanie XXI wieku, Marcin Kolasiński (Intel)

  18:10-18:50 – Jak zacząć w IT bez znajomości programowania, Natalia Sadownik (Traffit)

  18:50-19:30 – 5 postaw kluczowych dla Twojego rozwoju jako Programisty, Szymon Leyk

  19:30-20:30 – Networking przy pizzy 🙂

   

  Informacje o prelekcjach i prelegentach:

  Marcin Kolasiński. Kierownik Zespołu Programistów w firmie Intel. Od wielu lat związany z tematyką bezpieczeństwa. Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Popularyzator nauczania programowania już od pierwszych klas szkoły podstawowej. Marcin opowie o najciekawszych atakach cybernetycznych z ostatnich lat oraz przedstawi obraz atakującego, jaki się z nich wyłania. Odpowie też na pytania, jakie wyzwania związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa stoją przed twórcami systemów informatycznych oraz jakie umiejętności powinien mieć deweloper XXI wieku, aby tworzyć bezpieczne oprogramowanie.

  Natalia Sadownik. Obecnie IT Project Manager w firmie Traffit. Od 4 lat związana z realizacją projektów IT. Swoją karierę rozpoczęła w bankowości, a do IT dołączyła, aby móc realizować swoje pomysły na usprawnianie procesów biznesowych. Zwolenniczka nieustannego udoskonalania i transparentnej komunikacji. Natalia podczas prelekcji opowie o swojej drodze od biznesu do IT, o współpracy na linii biznes – IT oraz transformacji podejścia do tej współpracy. Wskaże jakie są role w IT oraz opowie o tym, dlaczego nazwa stanowiska nie jest tak ważna jak zdobyte doświadczenia. Podzieli się także, skąd czerpać wiedzę pomagającą odnaleźć się w branży.

  Szymon Leyk. Software developer, wykładowca, twórca Escape Room System. Na co dzień zajmuje się rozwojem aplikacji webowych w technologii Java oraz szyną danych JBoss ESB. Dodatkowo realizuje się jako wykładowca ucząc programowania w technologiach Java, JavaScript, HTML i CSS. O czym opowie Szymon podczas swojej prezentacji? Opowie o zachowaniach, które mają istotny wpływ na kierunek i tempo rozwoju Twojej kariery. Jednocześnie dowiesz się, jak nie zostać smutnym developerem tworzącym kolejne linie kodu bez pasji i zaangażowania.

   

   

 • 07.11
  17:00

  budynek III, sala F/H

  Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli 9 narzędzi, które przydadzą się Twojej firmie!

  Kiedy: 7.11.2018 (środa), godz. 17:00-18:30
  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
  Wstęp: wolny, obowiązują zapisy: https://strefa-marki-9.evenea.pl/ 

   

  Chcesz dotrzeć do swoich potencjalnych klientów znajdujących się w okolicy? Zastanawiasz się jak zaprezentować swoją ofertę użytkownikom smartfonów? Poznaj narzędzia, które Ci to ułatwią! Zapraszamy na prelekcję, na której poznasz sposoby na to, jak ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.

  Dlaczego warto?
  Podczas prelekcji doradca Internetowych Rewolucji pokaże:
  – jakie elementy mają wpływ na widoczność strony internetowej Twojej firmy w wyszukiwarce,
  – na co warto zwrócić uwagę tworząc treści na stronę,
  – jakie możliwości daje wizytówka na Mapach Google,
  – jakich narzędzi używać przy przygotowywaniu listy słów kluczowych dla Twojej witryny,
  – jak mierzyć ruch na stronie i wiele innych.

  Po prelekcji będzie możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje z doradcą Google Internetowych Rewolucji, które są częścią programu wsparcia przygotowanego specjalnie z myślą o firmach z sektora MŚP.

  Dla kogo?
  Prowadzisz małą lub średnią firmę? Może stawiasz pierwsze kroki w marketingu i chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Ta prelekcja jest dla Ciebie.

  Prelekcję poprowadzi Zofia Mazurek- specjalista ds. brandingu, rozumianego kompleksowo. Designer komunikacji niezależnie od kanału percepcji. Twórca  wizerunków marek w każdym wymiarze. Entuzjasta wideo-marketingu, pracujący od iskierki pomysłu po produkt finalny. Wszystko po to aby, być może właśnie Twoje pomysły nie tylko wyglądały dobrze, brzmiały ciekawie i prezentowały się interesująco, ale przede wszystkim niosły za sobą historię. No i co najważniejsze, aby wykorzystywały potencjał Internetu. I z tym właśnie założeniem doradza w temacie marketingu internetowego w projekcie Google Internetowe Rewolucje.

 • 16.11
  14:00

  budynek III, coworking

  Konsultacje indywidualne | Zweryfikuj swój pomysł na biznes

  kiedy: 16.11.2018 (piątek), godz. 14:00-19:00
  gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
  wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-3.evenea.pl/ 

  Na indywidualne konsultacje zapraszamy wszystkie osoby, które mają pomysł na biznes. W trakcie krótkiej rozmowy przeanalizujesz potencjał biznesowy swojego projektu, określisz jego kluczowe elementy i zdefiniujesz działania, które musisz podjąć.

 • 15.11
  14:00

  budynek III, coworking

  Konsultacje indywidualne | Zbuduj swoją markę

  kiedy: 15.11.2018 (czwartek), godz. 14:00-19:00
  gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

  wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-2.evenea.pl/

  Zastanawiasz się, czy Twoja marka komunikuje to, czym według Ciebie jest? Masz problemy z dotarciem do właściwych klientów i zastanawiasz się dlaczego? A może dopiero myślisz o rozpoczęciu swojego biznesu i o tworzeniu marki?

  Masz szansę przedyskutować swoją wizję na indywidualnych, prywatnych konsultacjach. Sprawdzimy wspólnie Twoje media społecznościowe, stronę internetową, ofertę. Porozmawiamy o identyfikacji wizualnej, o tym czy potrzebujesz wizytówek oraz o marketingu tradycyjnym. A na koniec wyjdziesz z pomysłem na strategię lub przynajmniej kilka działań, które możesz podjąć, by zacząć lepiej zarabiać na swoim produkcie lub usłudze.

 • 13.11
  14:00

  budynek III, coworking

  Konsultacje indywidualne | Poznaj swoich klientów

  Kiedy: 13.11.2018 (wtorek), godz. 14:00-19:00
  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, Coworking
  Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-1.evenea.pl/  

  Poznanie potrzeb swoich klientów, ich zachowań, preferencji i zwyczajów, pozwoli Ci zaprojektować rozwiązanie szyte na ich miarę. A to z kolei przekłada się na biznesowe powodzenie pomysłu. W trakcie indywidualnych konsultacji przeanalizujesz dotychczasową wiedzę o swoich klientach, określisz te elementy, które jeszcze musisz poznać, a do tego dowiesz się jak najskuteczniej pozyskać informacje o Twoich klientach.

 • 22.11
  17:00

  budynek III, sala G

  Nieuczciwa konkurencja - jak chronić przed nią swój biznes?

  Dowiedz się, jak korzystać z uprawnień, które daje ci prawo o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

  Kiedy: 22.11. 2018 (czwartek), godz. 17:00-19:00
  Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala G
  Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://ip-ppnt-konkurencja.evenea.pl/ 

  Co jesteś w stanie ochronić za pomocą mechanizmów prawnych? Pomysł? Strategię? Renomę? Wygląd produktu? A jeśli możesz – to z czego korzystając? Z przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, z usług Urzędu Patentowego czy jeszcze w inny sposób? Podczas warsztatów omówimy metody ochrony przed nieczystymi zagrywkami konkurencji na rynku, zaczynając od ochrony podczas negocjacji, przechodząc przez możliwe czyny nieuczciwej konkurencji i kończąc na ochronie wzorów przemysłowych i wynalazków.

  Dlaczego warto przyjść? Bo w pigułce poznasz istniejące mechanizmy ustawowe oraz umowne, umożliwiające przedsiębiorcom obronę przed konkurencją, która chciałaby zmierzać do sukcesu ich kosztem. Osoby uczestniczące w warsztatach opuszczą je uzbrojone w wiedzę jak i na jakie zachowania reagować, by naśladowcy nie zyskiwali na ich osiągnięciach – zarówno w zakresie produktów, jak i renomy.

  Warsztaty poprowadzi Katarzyna Szwed – pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia, prawniczka zajmująca się prawem cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Obecnie skupia się na prawie własności intelektualnej – wynalazkach, wzorach przemysłowych, know-how i tajemnicach przedsiębiorstw, pomagając firmom w ochronie ich kapitału intelektualnego.

 • 15.11
  14:00

  budynek III, sala F/H

  Własność intelektualna Twojej firmy - chroń już dziś!

  W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy na warsztaty poświęcone własności intelektualnej firm

  Kiedy: 15.11.2018 (czwartek), w godz. 14:00-16:00
  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
  Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: http://ip-ppnt-przedsiebiorcy.evenea.pl 

  Ile trwa uzyskanie patentu? Z jakimi kosztami należy się liczyć? Jak sprawdzić, czy nasz projekt nie narusza czyichś praw do znaku towarowego? Jak długo czeka się na własny znak towarowy i co on właściwie daje? Kiedy można skorzystać z cudzego wynalazku? Jak korzystać z baz patentowych?

  Zapraszamy na warsztaty wprowadzające przedsiębiorców w temat prawa własności intelektualnej – podczas dwóch godzin pokażemy, jak sprawnie poruszać się wśród prawniczej terminologii, krajowych i międzynarodowych urzędów oraz publikowanych przez nie informacji. Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

  Warsztaty poprowadzi Katarzyna Szwed – pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia, prawniczka zajmująca się prawem cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Obecnie skupia się na prawie własności intelektualnej – wynalazkach, wzorach przemysłowych, know-how i tajemnicach przedsiębiorstw, pomagając firmom w ochronie ich kapitału intelektualnego.

 • 14.11
  11:00

  budynek III, sala F/H

  Jak korzystać z baz patentowych?

  Praktyczne warsztaty, z których wyjdziesz wiedząc, jak i gdzie szukać publikacji patentowych

   

  Kiedy: 14.11.2018 (środa), w godz. 11:00-14:00
  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
  Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://ip-bazy.evenea.pl 

   

  Publikacje patentowe to najbardziej aktualne i wyczerpujące źródło wiedzy naukowo-technicznej, a także ekonomicznej, biznesowej i prawnej. Wiesz, że blisko 90% wiedzy technicznej publikowanej na świecie jest dostępne w bazach patentowych? A czy wiesz, jak z nich korzystać? Masz okazję się dowiedzieć!

  Informacja Patentowa PPNT Gdynia zaprasza na warsztaty poświęcone praktycznym aspektom korzystania z baz patentowych. Zaprezentujemy najważniejsze nieodpłatne bazy patentowe, omówimy rodzaje i metodykę badań patentowych i pokażemy w formie warsztatów, jak wyszukiwać informacje patentowe w największej ogólnodostępnej internetowej bazie Espacenet. Nauczysz się sprawdzać, jakie są najnowsze trendy technologiczne w twojej dziedzinie, podglądać, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja oraz badać, czy twoje rozwiązanie nie narusza cudzego patentu. W przyszłości oszczędzisz też czas potrafiąc weryfikować, czy prowadzone prace badawczo-rozwojowe nie roztrząsają rozwiązanego już problemu

  Podczas warsztatów mile widziana jest praca z własnym laptopem – najwięcej wyniesiesz, pracując samodzielnie!

  Warsztaty poprowadzi rzecznik patentowy Anna Kwapich – absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, przez wiele lat nauczyciel akademicki na tym wydziale, następnie rzecznik patentowy na Politechnice Gdańskiej, gdzie jednocześnie zorganizowała i prowadziła ośrodek informacji patentowej. Współtworzyła także Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia, z którym współpracuje do dziś. Od 2000 r. prowadzi własną kancelarię patentową. Posiada uprawnienia polskiego i europejskiego rzecznika patentowego, prowadzi postępowania przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym (EPO), Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Specjalizuje się w ochronie rozwiązań technicznych i badaniach patentowych. Przygotowała i wygłosiła wiele wykładów oraz prezentacji na temat ochrony własności przemysłowej oraz informacji patentowej dla różnych środowisk – studentów, doktorantów, pracowników uczelni, przedsiębiorców.

 • 13.11
  14:00

  budynek III, sala F/H

  Prawo własności intelektualnej – do czego się przydaje?

  Kiedy: 13.11.2018 (wtorek), w godz. 14:00-16:00
  Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
  Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja – http://ip-ppnt.evenea.pl 

   

  Kiedy można skorzystać z cudzego wynalazku? Czy różni się znak towarowy od wzoru przemysłowego i do czego są potrzebne? Co można opatentować i co właściwie ochrona patentowa daje? Czy są jakieś bazy, w których można szukać znaków, wzorów lub wynalazków? Jak odczytywać zawarte w nich informacje? Ile kosztuje ochronienie swojego znaku lub wynalazku?

  Zapraszamy na warsztaty wprowadzające do prawa własności intelektualnej – podczas dwóch godzin pokażemy, jak sprawnie poruszać się wśród prawniczej terminologii, krajowych i międzynarodowych urzędów oraz publikowanych przez nie informacji.

  Warsztaty poprowadzi Katarzyna Szwed – pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia, prawniczka zajmująca się prawem cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Obecnie skupia się na prawie własności intelektualnej – wynalazkach, wzorach przemysłowych, know-how i tajemnicach przedsiębiorstw, pomagając firmom w ochronie ich kapitału intelektualnego.

 • 13.11
  17:00

  budynek III, coworking

  BusinessLab <26 | Jak stworzyć dobry model biznesowy?

  Interesujesz się biznesem? Wiedza przekazywana w szkole lub na uczelni to dla Ciebie za mało? Chcesz się rozwijać i szukasz fachowych informacji? A może myślisz o założeniu własnej firmy?

  kiedy: 13.11.2018 godz. 17:00

  gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
  wstęp: wolny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo na adres: startup@ppnt.gdynia.pl lub telefonicznie: +48 58 880 81 72

   

  Startujemy z nowym cyklem wydarzeń BusinessLab <26! Co miesiąc spotkamy się z innym praktykiem biznesu, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzą swoją historię, powiedzą dlaczego warto myśleć o własnym biznesie, ale również poruszą tematy, które z ich perspektywy są istotne dla osób stawiających pierwsze biznesowe i zawodowe kroki.

  Dla kogo?

  Dla licealistów, uczniów techników, szkół zawodowych oraz studentów I i II stopnia. Dla każdego poniżej 26 roku życia, kto jest zainteresowany zdobyciem wiedzy biznesowej.

  Dlaczego warto?

  Poszerzysz swoją wiedzę o wiele nowych, praktycznych zagadnień oraz narzędzi, niezbędnych do rozwijania pomysłów biznesowych. Poznasz również ludzi, którzy tak jak Ty, mają w sobie nutkę biznesowego zacięcia. A jak wiadomo, jednym z czynników sukcesu startupu jest jego zespół. Kto wie, może poznasz tu swojego przyszłego wspólnika?

 • 16.10
  15:00

  budynek III, sala A (kinowa)

  Boty, które uczą | Strefa Nauki

  Coraz więcej firm wykorzystuje chatboty w marketingu internetowym. Ale czy wiesz, że można je wykorzystać w innych dziedzinach – na przykład w edukacji?

  kiedy: 16.10.2018 (wtorek), godz. 15:00-17:00
  gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala A (kinowa)
  wstęp: wolny, obowiązują zapisy: https://strefanauki.evenea.pl/
  Chatboty to nie tylko reklamowe newslettery, ale też szybka infolinia dla klienta, osobiści styliści, pomagający w codziennym wyborze garderoby, a nawet proste gry dostarczające rozrywki, gdy czekasz na przystanku na autobus. Ale uczniowie z Gdyni udowodnili, że można wykorzystać je też niezwykle pożytecznie, jako pomoc przy powtórkach do egzaminów.

  ZOE dostarcza uczniom wiedzę, przekazując ją w przystępnym języku nastolatków, używając slangu, gifów, emoji oraz memów, by lepiej zapamiętali informacje. Dzięki temu, że działa na Messengerze – można do niego napisać w każdej chwili, tak jak do znajomego.

  Podczas prelekcji twórcy zoe-bota opowiedzą trochę o swoim narzędziu, a także o swojej drodze do powstania chatbota pomagającego w nauce. W spotkaniu uczestniczyć będzie również Bartek z Catbots, na co dzień zajmujący się tworzeniem chatbotów dla firm.

  Dla kogo?

  Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Strefa Nauki, skierowanego do młodzieży, przedsiębiorców i wszystkich osób zainteresowanych połączeniem świata nauki, nowych technologii oraz biznesu. Szukamy odpowiedzi na pytania, czy i jak można zarobić na wiedzy i badaniach naukowych.

konkurs o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

 • O konkursie

  Mając na względzie szczególne zasługi dla nauki i gospodarki Wybrzeża przedwcześnie zmarłego Romualda Szczęsnego, profesora Politechniki Gdańskiej, Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, wybitnego gdynianina, miasto Gdynia ustanawia doroczną Nagrodę im. Profesora Romualda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową wykonaną na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii.”
  (Preambuła Regulaminu Konkursu)

  Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego przyznawana jest od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni.
  Nagroda główna w Konkursie wynosi 10 000 zł.
  Oprócz nagrody głównej Kapituła może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3 000 zł każde.

  Romuald Szczęsny
  Wybitny gdynianin, ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu w 1968 roku rozpoczął pracę na Wydziale Elektrycznym PG jako asystent w Katedrze Napędu Elektrycznego. Jednocześnie studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jego doktorat i pionierskie prace badawcze koncentrowały się w zakresie modelowania i symulacji układów energoelektronicznych. Swoje doświadczenie dydaktyczne wzbogacił podczas pięcioletniej pracy na uniwersytecie technicznym USTO w Oranie, w Algierii. Profesor Romuald Szczęsny był propagatorem współpracy międzynarodowej; osobiście prowadził ścisłą współpracę naukową z Instytutem Politechnicznym w Tuluzie we Francji. Jest autorem wybitnej monografii pt. „Komputerowa symulacja układów energoelektronicznych”. Jest współautorem pakietu symulacji układów energoelektronicznych TCAD, który stał się narzędziem badawczo-projektowym w licznych uczelniach i instytutach.
  Jako kierownik Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych, a jednocześnie prodziekan ds. nauki w kadencji 1996-1999, a następnie dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG wyróżnił się nadzwyczajną otwartością na sprawy współpracowników, pogodą ducha, odwagą i pracowitością.

 • Kapituła

  W skład Kapituły Konkursu o Nagrodę im. Romualda Szczęsnego wchodzą przedstawiciele wydziałów Politechniki Gdańskiej oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia z ramienia Prezydenta.
  Kapituła Nagrody 2018:

  prof. dr hab. inż. Janusz Nieznański, Dziekan WEiA, Przewodniczący Kapituły,
  mgr Eliza Mrozowska-Rozwadowska, kierownik Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, Przedstawiciel Prezydenta Gdyni,
  prof. dr hab. inż. Piotr Chrzan, Sekretarz Kapituły,
  dr hab. inż. Zbigniew Czaja, prof. nadzw. PG, Wydział Elektroniki, Przedstawiciel Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki,
  dr hab. inż. Paweł Śliwiński, Przedstawiciel Wydziału Mechanicznego,
  prof. dr hab. inż. Bogusław Kusz, Przedstawiciel Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej,
  dr hab. inż. Elżbieta Ratajczyk-Piątkowska, prof. nadzw. PG, Przedstawiciel Wydziału Architektury,
  prof. dr hab. inż. Zbigniew Korczewski, Przedstawiciel Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

  Na konkurs wpłynęło 17 prac z 6 wydziałów PG:

  Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki – 6 prac,
  Wydział Elektrotechniki i Automatyki – 5 prac,
  Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej – 3 prace,
  Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa – 1 praca,
  Wydział Architektury – 1 praca,
  Wydział Mechaniczny – 1 praca.

 • Regulamin

 • Laureaci

  Doktor Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni, przyznał nagrodę i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac dyplomowych wykonanych na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii.

  Nagroda w wysokości 10 000 zł dla:
  dla mgr. inż. Szymona Grochalskiego za pracę pt. Platforma do rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym, wykonaną pod opieką prof. dr. hab. inż. Zdzisława Kowalczuka (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki).

  Wyróżnienia w wysokości 3 000 zł dla:
  dla mgr inż. Agnieszki Mikołajczyk za pracę pt. Wykorzystanie metod inteligencji obliczeniowej dla celów diagnostyki i klasyfikacji stanów anormalnych – Wybrane zastosowania w medycynie wykonaną pod opieką dr. inż. Michała Grochowskiego (Wydział Elektrotechniki i Automatyki)

  dla mgr inż. Mateusza Bryka za pracę pt. Analiza problemów szybkich rozruchów i odstawień turbin dużej mocy wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Jerzego Głucha (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa)

  dla mgr inż. Mateusza Burtowego za pracę pt. Antena ze sterowaną wiązką do zastosowań V2X w standardzie IEEE 802.11p wykonaną pod opieką dr. inż. Łukasza Kulasa (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki).

dla środowisk naukowych

Prowadzisz badania naukowe i chcesz je skomercjalizować? Wypracowałeś/łaś nowe rozwiązanie technologiczne i chcesz je wdrożyć na rynek? A może jesteś przedsiębiorcą poszukującym współpracy z naukowcami? Zapraszamy na spotkania tematyczne, przeznaczone dla branż B+R, na których łączymy świat nauki i biznesu.

Dowiesz się m.in.:

 • jak wdrażać i komercjalizować nowoczesne technologie na rynku,
 • gdzie szukać partnerów,
 • jak pozyskać kapitał na rozwój i zakup technologii,
 • jak chronić prawa własności intelektualnej.

Współpracujemy z instytucjami wspierającymi i promującymi przedsiębiorczość oraz rozwój innowacyjnych przedsięwzięć. Mamy aktualne informacje o ofertach, organizowanych konferencjach i konkursach. Zapewniamy wsparcie doradcze i informacyjne. Możesz także skorzystać z usług Informacji Patentowej, który doradzi Ci w zakresie ochrony wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych

program akceleracji Startups Wanted

 • Dla osób rozwijających pomysły biznesowe przygotowaliśmy program akceleracji Startups Wanted, wspierający projekty we wczesnej fazie rozwoju.

  Przez 3 miesiące Uczestnicy programu biorą udział w serii warsztatów i konsultacji. Uczestniczą w zajęciach dotyczących m.in. rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego. Prace warsztatowe kończy prezentacja projektów podczas tzw. Demo Day, podczas którego niezależni eksperci udzielają ostatnich wskazówek i wybierają projekty, które są gotowe do rozmów z inwestorami.

   

  Zobacz szczegóły programu ->

kontakt

strefa startup
+48 58 880 81 72

startup@ppnt.pl