centrum designu

Działamy na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju i promocji sektorów kreatywnych w Gdyni, regionie Pomorza i obszarze Morza Bałtyckiego.

centrum designu

Naszym celem jest budowanie platformy współpracy między branżą projektową, środowiskiem naukowym i przedsiębiorcami. Program Centrum Designu obejmuje organizację wystaw, warsztatów, wykładów, dyskusji, projekcji filmowych i konkursów. Do
grona odbiorców naszych wydarzeń należą nie tylko profesjonaliści i studenci ale także entuzjaści wzornictwa. Nie zapominamy również o najmłodszych.

Prowadzimy działalność ekspozycyjną. Organizujemy wystawy poświęcone grafice, wzornictwu, architekturze, nowym technologiom, innowacyjnym usługom i historii polskiego designu. Współpracujemy z kuratorami z całej polski, którzy realizują z nami m.in. autorskie projekty. Naszymi głównymi przestrzeniami wystawienniczymi są: galeria Centrum Designu w budynku III PPNT i galeria F0.26 w budynku IV.

Wybrane zrealizowane wystawy:

 • Fair Building. Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?
 • NIEMAPA Gdynia
 • Let’s bee friends
 • Innowacja to design. Innowacje firm parkowych
 • Akademia Pana Technika
 • Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Organizujemy cykliczne wykłady i warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych i profesjonalistów z branży kreatywnej. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie designu i nowych technologii. Wydarzenia są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów, a przede wszystkim podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. Chcemy, aby były one inspiracją do dalszej pracy twórczej oraz stanowiły motywację do doskonalenia warsztatu.

Wybrane cykle wydarzeń:

 • MODA: jak odnaleźć się w branży?
 • spotkania z książką
 • w sprawie autorów
 • Prawo dla kreatywnych – architektura / moda / wzornictwo / grafika

  weź udział w Gdynia Design Days

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze trendy w projektowaniu. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się najważniejszym miejscem spotkań branży
projektowej.

Wierzymy, że intensywna wymiana doświadczeń i możliwość współdziałania pozwalają nabrać wiatru w żagle na cały kolejny rok, a nagrodzone w czasie GDD idee są na tyle atrakcyjne, żeby przebić się na rynkach polskim i zagranicznych.

  Dla kogo?

 • Profesjonaliści – wzmocnisz swoje kompetencje i zainspirujesz się na kolejny rok pracy
 • Przedsiębiorcy - nasze wydarzenia pomogą Ci zrozumieć specyfikę pracy z branżą kreatywną, rozwijaj swój biznes i zdobywaj przewagę nad konkurencją
 • Amatorzy – poznasz ciekawych ludzi i kreatywnie spędzisz czas, dodatkowo zdobywając nowe umiejętności.
 • Dzieci – wystawy i wydarzenia skierowane do najmłodszych rozwijają wyobraźnię, to dobrze spędzony czas z rodziną

  zaangażuj się

Gdynia Design Days to przede wszystkim ludzie. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Chcesz zostać partnerem festiwalu? Masz foodtrack, który mógłby stanąć w centrum festiwalowym? Chcesz zaliczyć wolontariat, staż lub praktykę przy okazji organizacji festiwalu? A może masz pomysł na wydarzenie lub wystawę? Koniecznie skontaktuj się z nami!

  wstęp i zapisy

Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, ale obowiązują zapisy. Skorzystaj z szerokiej oferty bezpłatnych wystaw i wydarzeń towarzyszących. Wyjątek stanowią warsztaty i wykłady biznesowe w ramach projektów Stwórz i Sprzedaj oraz Design
Językiem Biznesu.

 

Dowiedz się więcej o tegorocznych GDD! link

  design językiem biznesu

To wydarzenie łączące przedsiębiorców i projektantów, którzy jednym językiem porozmawiają o wspólnych celach i wyzwaniach rynkowych. Podczas dwóch dotychczasowych edycji w ramach GDD2016 i GDD2017 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zamienił się w miejsce spotkań, prezentacji, warsztatów i dyskusji o strategicznej roli designu w biznesie. Każdego roku wydarzenie skupia blisko 300 uczestników i 20 prelegentów.

Design językiem Biznesu to fizyczne miejsce spotkań przedsiębiorców, projektantów i agentów zmian. To multidyscyplinarne wydarzenie, które stawia na łączenie, wymianę wiedzy i dyskusję. To miejsce, gdzie uczestnicy mają okazję porzucić znajome ramy w poszukiwaniu nowych inspiracji, współpracy, kontaktów i podpowiedzi.

  EntreprenuerSHIP

Projekt unijny Design EntreprenuerSHIP to integracja i edukacja studentów, absolwentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania designem. Program oparty na pracy w niewielkich zespołach realizowany był do 2014 roku. Zadanie uczestników polegało na szukaniu rozwiązań, które zwiększą efektywność urządzeń przy wprowadzeniu niskokosztowych zmian oraz zwiększeniu sprzedaży.

Korzyści:

 • Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych
 • Poznanie nowych metodologii i strategii działania
 • Wsparcie w zakresie promocji

Projekt skierowany dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą zdobyć przewagę na rynku. Wdrożyć innowacje bądź nowe produkty i poszukują osób, które pomogą im przejść przez proces.

Masz ciekawy pomysł? Skontaktuj się z nami!

  dla dzieci

Nasze działania to także wystawy i wydarzenia dla kreatywnych maluchów. Wierzymy, że wrażliwość na otaczający świat należy kształtować od najmłodszych lat. Zachęcamy dzieci do zadawania pytań i bacznego przyglądania się przedmiotom. Dzieci to także użytkownicy, którzy mają swoje wymagania i potrzeby. Funkcjonalne ubrania, bezpieczne meble, pobudzające myślenie zabawki, ilustrowane książki oraz nowe technologie. Mamy na uwadze, że dzisiejsze kilkulatki już niedługo będą kształtować nową rzeczywistość, dlatego pokazujemy im dobre rozwiązania, które zaowocują miłością do designu.

wydarzenia

 • 31.12
  18:00

  budynek IV, galeria F0.20 

  Ludzie z Fabryki Porcelany - wystawa

  Zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany” prezentującą wyjątkowe naczynia, które choć powstały w dużej fabryce noszą na sobie znak ludzkich dłoni. Wystawę można oglądać do 31 grudnia.

kontakt

centrum designu
+48 58 880 82 33
info@centrumdesignu.gdynia.pl